Новини

11.12.2020

Вельмишановна Зінаїда Михайлівна!

Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого ювілею!

Бажаємо, щоб сонце завжди яскраво світило у Вашому домі!

Нехай у справах будуть супутниками енергійність, цілеспрямованість, справедливість та бажання допомогти ближньому. Нехай Вас ніколи не покидають оптимізм, удача, стійкість духу, доля завжди буде прихильною до Вас та Вашої родини. Нехай кожен новий день буде багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення і благородні справи! Божої благодаті та всіляких гараздів Вам і Вашій родині на многії літа!

З повагою, зав. кафедри сімейної медицини ФПО, д.мед.н., проф. Височина І.Л. та колектив

До уваги лікарів-інтернів!

Згідно наказу ДЗ "ДМА" №70-ОД від 12.05.2020 (додається нижче) з 12 травня 2020 року продовжується очна частина інтернатури у відповідності до навчально-виробничого плану в дистанційному режимі

https://drive.google.com/open?id=1rj6zb_MTJxo4-3K6VI9-Z9Y5LCj9wy6R

Адресна грошова допомога

Випускники-інтерни академії 2020 року, які почали роботу в сільській місцевості, а також сімейні лікарі, дільничні педіатри та терапевти мають право на отримання адресної грошової допомоги.

Детальна інформація за посиланням http://fpo.dsma.dp.ua/adresna-grosova-dopomoga

До уваги лікарів, які мають путівки на курси тематичного удосконалення (ТУ)

Курси ТУ будуть проходити в дистанційному режимі. Є можливість подати електронну версію своїх паперів (вказані на путівці + путівку) на нашу поштову скриньку: 612@dsma.dp.ua з вказанням номеру мобільного телефону

До уваги лікарів, які бажають пройти курси ТУ та/або мають путівки на навчання

До уваги лікарів-інтернів!

Наказ №217-о від 23.03.2020 "Про направлення лікарів-інтернів на заочну частину"

https://drive.google.com/open?id=1EdfAMUvlb2II1WZoVpvgjeUvMEIJYMWO

До уваги лікарів-слухачів ТУ "Імплементація Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E) в практику лікаря первинної ланки охорони здоров'я"

Тематичне удосконалення буде проходити в дистанційному режимі. Ви маєте змогу подати електронну версію своїх паперів (скан-копії) на нашу поштову скриньку: 612@dsma.dp.ua з вказанням номеру мобільного телефону. Для уточнень можете дзвонити - 0993706324 Крамарчук Володимир Вікторович

До уваги учасників навчального процесу!

Наказ ректора ДЗ "ДМА" Перцевої Т.О. №54-ОД від 18.03.2020 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу SARS-CoV-2"

https://drive.google.com/open?id=1NvVGl7UTm2uLr44W74uTZ1owlN0cLIc8

До уваги всіх учасників навчального процесу!

Згідно рішення Кабінету Міністрів України з 00:00 17 березня 2020 року в Україні скасовуються усі міжнародні регулярні рейси – авіа-, залізничні та автобусні.

https://www.kmu.gov.ua/news/opivnochi-pripinyayutsya-regulyarni-pasazhirski-perevezennya-cherez-kordon

На період карантину в Україні заборонили регулярні та нерегулярні автобусні перевезення пасажирів на усіх напрямках – приміських, міжміських, внутрішньообласних та міжобласних залізничні з 12-ї години дня 18 березня до 3 квітня

https://adm.dp.gov.ua/news/na-dnipropetrovshchini-timchasovo-obmezhat-pasazhirski-perevezennya

Верховна Рада ухвалила законопроект про запобігання поширенню коронавірусу https://moz.gov.ua/article/reform-plan/verhovna-rada-uhvalila-zakonoproekt-pro-zapobigannja-poshirennju-koronavirusu

До уваги лікарів-інтернів 2 року навчання!

У відповідності до Розпорядження ректора ДЗ "ДМА МОЗ України" №50 від 16.03.2020 р. "Про організацію освітнього процесу на факультеті післядипломної освіти лікарів-інтернів очного циклу на період карантину" лікарі-інтерни, що знаходяться на очному циклі навчання на кафедрах ДЗ "ДМА МОЗ України" з 17.03.2020 р. по 03.04.2020 р. направляються до своїх заочних баз стажування у лікувальних закладах, навчання буде проводитись у дистанційній формі відповідно до робочих навчальних планів на період карантину.

До уваги лікарів, які отримали путівки на бюджетні курси тематичного удосконалення

Доводимо до Вашого відома, що у відповідності до наказу ДЗ «ДМА МОЗ України» від 11.03.2020р №50-ОД «Про організацію освітнього процесу в академії в умовах запобігання поширенню коронавірусу» лікар повинен прибути на кафедру сімейної медицини ФПО в перший день циклу персонально та привезти з собою документи, які вказані на путівці. Подальше навчання відбувається в дистанційному режимі.

З повагою, зав. кафедри Височина І.Л. та співробітники кафедри сімейної медицини ФПО

До уваги лікарів-інтернів 1 року навчання!

Інформуємо про відтермінування проведення іспитів Крок 3, що мали відбутися у період встановленого карантину (24.03.2020)

Зважаючи на можливі зміни термінів карантину, про визначені дати перенесення іспитів після нормалізації епідеміологічної ситуації в Україні Центр тестування повідомить додатково.

Детальніше у листі Центра тестування від 13.03.2020 №186 або на сайті Центру тестування:

https://www.testcentr.org.ua/uk/novosty/vidterminuvannya-provedennya-ispitiv-u-period-vstanovlenogo-karantinu

До уваги лікарів слухачів, лікарів-інтернів та студентів

У відповідності з Наказом ректора ДЗ "ДМА" від 11.03.2020 р. № 50 - ОД ”Про організацію освітнього процесу в академії в умовах запобігання поширенню коронавірусу” на кафедрі сімейної медицини ФПО з 16.03.2020 р. здійснюється дистанційне навчання студентів, лікарів -слухачів післядипломної освіти.

Додаткова інформація щодо COVID19 розміщена на наступних сайтах

https://covid19.com.ua

https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov

https://www.who.int/ru/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

https://phc.org.ua

Бажаємо Вам здоров'я!

На кафедрі сімейної медицини ФПО (зав. каф., д. мед.н. Височина І. Л.) проводяться цикли тематичного удосконалення за актуальними для повсякденної роботи лікарів загальної практики/сімейних лікарів тематиками, серед яких доволі затребуваним є «Паліативна допомога в практиці сімейного лікаря». Окрім теоретичного наповнення занять згідно програми, робиться акцент на розвиток милосердя, яким має бути пронизане спілкування лікаря зі своїми пацієнтами.

Єфективна паліативна допомога спирається на командну роботу медиків, соціальних працівників, родичів і друзів хворого, служителів церкви та волонтерів за умови основної координуючої ролі як в питаннях госпіталізації так і подальшого супроводу пацієнтів і консультацій членів сімей лікарем ЗПСМ.

Зважаючи на те, що паліативна допомога – це підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів з невиліковними захворюваннями, вже стало традицією, в межах циклу відвідування лікарями-слухачами відділень паліативної та хоспісної допомоги № 1 та № 2 КНП « МКЛ № 2» ДМР. Під час таких візитів у лікарів-слухачів формується емпатичне ставлення до пацієнтів.

Оскільки паліативна допомога покликана не тільки усунути біль, а й цілковито опікуватися людською особою, робиться вплив на покращення якості життя, максимальне полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких, а головне - збереження людської гідності пацієнта наприкінці земного життя.

Саме тому напередодні Нового Року, в ці передсвяткові дні було дуже важливим надихнути позитивом, заразити гарним святковим настроєм невиліковних хворих. Для відчуття пацієнтами свята лікарями-слухачами було прикрашено новорічними гірляндами палати, зроблено маленькі особисті новорічні подарунки, пригощено ласощами.

Дякуючи тому, що одна зі слухачів циклу ТУ (лікар КНП «Дніпровський ЦПМСД № 5» ДМР Ільяшенко Н.М.) є членом команди «Доктор Клоун» (https://doctorclown.org ), на наше спілкування з пацієнтами ми запросили лікарняних клоунів. За допомогою гумористичних технік можливо не тільки зменшення соматичних та психічних розладів, а і поліпшення настрою в цілому – це запорука більш оптимістичного сприйняття свого стану. Застосування гелототерапії (сміхотерапії, юморотерапії) таким хворим це світовий досвід, який став вже реаліями і в нашому місті.

Через зовсім короткий час ми будемо зустрічати 2020 рік! Нехай кожен лікар зніме рожеві окуляри (https://www.facebook.com/PalliativecareinUkraine/) та озирнеться навколо себе! Ще є час подарувати комусь, хто страждає, позитивний настрій та привітати з наступаючим святом!

Доцент кафедри сімейної медицини ФПО

Василевська І. В.

Фестиваль здорового способу життя "Живи Активно" пройшов 29.06.19 у парку Шевченка. Організатор - асоціація превентивної та антиейджинг медицини. ДЗ "ДМА" представляли співробітники 2 кафедр - пропедевтики внутрішньої медицини та сімейної медицини ФПО. Від кафедри сімейної медицини активну участь прийняли асистенти Авраменко І.В., Крамарчук В.В., Яшкіна Т.О. Під час заходу всім бажаючим, які відпочивали у парку проводились часткові профілактичні огляди (вимірювання АТ, пульсу, сатурації кисню крові, зросту, ваги, рівня глюкози крові, підрахунок ІМТ, оцінка за шкалою SCORE та AUDIT, перевірка гостроти зору, постави та ін.) надавались консультації щодо здорового способу життя, первинної/вторинної профілактики та просто приємно спілкувались у невимушеній атмосфері. Лікарі стали ближче до пересічних українців. Цей захід прийшовся всім до вподоби.

Детальніше сюжет 11 каналу https://11tv.dp.ua/news/dp/20190701-zhyvy-aktyvno.html?fbclid=IwAR3rECtuItM9j4dTUfxOGAwZwkV0MwU9N2cCtn2WB9qk4stAIBByuzz_XKY

Майбутнє України, найкращі лікарі - молоді лікарі загальної практики - сімейні лікарі закінчили своє навчання та після короткого відпочинку поринуть у світ превентивної медицини! Успіхів Вам та наснаги!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Перескладання екзамену студентами-стоматологами 2 курсу відбудеться 03.07.19 о 10:00 на кафедрі сімейної медицини ФПО

6-7 червня відбулась планова реєстрова Науково-практична конференція Украінськоі асоціаціі сімейноі медицини “Первинна медична допомога в ракурсі світових практик”.

Конференція присвячена 20 річчю вступу УАСМ у WONCA – Всесвітню асоціацію сімейноі медицини. Понад 1 тис. лікарів взяли участь у заході. Відкрила конференцію Ольга Богомолець – голова Комітету ВРУ з охорони здоров’я та Олег Шекера – директор інституту сімейноі медицини НМАПО.

Асоціація в минулому році започаткувала нагородження вищою ознакою асоціаціі – Орденом святоі Варвари найкращих членів асоціаціі.

Від кафедри сімейної медицини ФПО ДЗ "ДМА" найвищу нагороду отримала професор, д.мед.н., Заслужений лікар України - Чухрієнко Неонілла Дмитрівна за вагомий внесок в розвиток сімейної медицини України та заснування першої в Україні асоціації сімейних лікарів.

“Національна конференція з неінфекцйних хвороб” (НІЗ): Досягнення та подальші пріоритети країни” 28-29 травня 2019 р. м Київ.

Асистент кафедри сімейної медицини ФПО Крамарчук В.В. та аспірант Яшкіна Т.О. були нагороджені відзнаками за співпрацю в рамках спільного проекту МОЗ та ВООЗ “НІЗ: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні”

Місто Київ семінар «Допомога у відмові від куріння в Україні: підходи, виклики, перспективи» 11 квітня 2019


11 квітня 2019 року ГО «Центр громадянського представництва «Життя» за участі та підтримки Бюро ВООЗ в Україні провела семінар «Допомога у відмові від куріння в Україні: підходи, виклики, перспективи» для фахівців з медичних закладів первинної ланки та викладачів кафедр сімейної медицини медичних вишів. Участь у семінарі взяв експерт Європейського Бюро ВООЗ д-р Донгбо Фу, фахівець з питань відмови від вживання тютюну, який розповів про міжнародний досвід та історії успіху у створенні професійних сервісів з надання допомоги у припиненні куріння. Участь у заході прийняли: зав. кафедри сімейної медицини ФПО, д.мед.н. Височина І.Л., аспірант кафедри Яшкіна Т.О., асистент кафедри Крамарчук В.В.


Відкрито реєстрацію на професійну конференцію “Лікар ПМД: школа розвитку” для лікарів первинної ланки (м. Київ 9-10 квітня)

Реєстрація відкривається 15 березня та закінчується 18 березня о 23.59.


Інформаційний лист.doc

Запрошення на конференцію!


Всеукраїнська науково-практична конференція

з сімейної медицини «Від науки до практики»

16-17 квітня 2019 року

Засідання Науково-практичної асоціації сімейних лікарів Дніпропетровської області відбудеться 26.02.2019

Науковий семінар для дитячих та сімейних лікарів у м. Дніпро 9 лютого 2019. Захід буде проведений 09.02.2019 з 9.00 до 15.45 у Будинку профспілок, проспект Дм. Яворницького 93.